HakkımızdaAlutime , 2004’dan beri sektörün içinde olmanın verdiği avantajla mevcut alt yapısını modern makine parkıyla birleştirerek deneyimli kadrosunun teknik birikimini değerlendirerek alüminyum ve giydirme cephe sistemleri sektörüne adım attı.
Strüktürel silikonlu cephe, kapaklı cephe, alüminyum doğrama, alüminyum levha, demir konstrüksiyon, kompozit levha, strüktürel silikon yapıştırma gibi bir çok aşamanın imalatını kendi tesislerinde yapmaktadır. Deneyimli şantiye ekibiyle imalatı yapılan projeler titizlikle uygulanarak teslim edilmektedir.
Tasarım, proje ve mühendislik destekleri de sunan Alutime bünyesinde mimar ve mühendislerden oluşan teknik ofis de faaliyet göstermektedir. Projeler, optik aletlerle alınan röleveler doğrultusunda cephe tasarımlarını 1 / 1 ölçekli detaylarla çözümlenerek imalatları fabrika ortamında gerçekleştirilmektedir.
Müşterinin ihtiyaçlarını iyi anlamak, anladıklarımızı da en verimli ve ekonomik olarak seri bir şekilde uygulamak firmamızın en önemli özelliğidir. Her cephenin kendi felsefesi olduğuna inanır, binaların tasarım ve uygulamaları yapılırken aynı zamanda bir kimlik giydirdiğimizi unutmayız. Projeler estetik kaygılarla hazırlanırken fonksiyonelliği de ihmal edilmemektedir.